A nagy falat

Friss topikok

Linkblog

Hét kifejezés, amit tudni kell kínaiul 3: Mei you wenti

2010.12.31. 10:00 Holch Gábor

A sorozat ahhoz a ponthoz érkezett, ahol elkezdhetjük kombinálni az eddig tanultakat. Az első kifejezés a mei you volt, a második a mei banfa: a mai "mei you wenti" az eddigiekre építve egy fontos elemmel gazdagítja a kollekciót. Az ázsiai kultúra egyik…

tovább »

Mindenki szellemi kalauza Kína: Ki ír könyvekről?

2010.12.27. 15:30 Holch Gábor

A minap elhatároztam, megnézem, mit írnak a karácsonyi hajrában a Mindenki szellemi kalauza Kínáról internet-szerte.Elégedetten tapasztaltam, hogy a könyv elég jó publicitást kapott. Ott szerepel majd minden nagy könyváruház kínálatában, több külön is javasolta karácsonyra,…

Peking vs. Vatikán: A vallás és a vallások Kínában

2010.12.26. 03:14 Holch Gábor

Komoly feltűnést keltett  XVI. Benedek Pápa Karácsonyi üzenete, mely Irakot és Kínát emelte ki mint olyan helyeket, ahol a kereszténység és általában a szabad vallásgyakorlat joga aggasztó mértékben sérül. A kínai keresztényeket arra kényszerítik,…

Hét kifejezés, amit tudni kell kínaiul 2: Mei banfa

2010.12.21. 12:14 Holch Gábor

Aki olvasta a hétrészes sorozat első részét, már ismeri a véleményemet: A közhiedelemmel ellentétben a kínaiak is tudnak erélyesen nemet mondani, még akkor is, ha előbb-utóbb a leglehetetlenebb helyzetben is feltalálják magukat. Azt is megemlítettem azonban, hogy a…

Miért nem pukkan a kínai ingatlan buborék?

2010.12.19. 11:05 Holch Gábor

Kína messze van, nem hiszem, hogy Magyarországról túl sokan fektetnének ott ingatlanba, mégis meglepően sokakat érdekel az ottani ingatlanhelyzet. Pukkan-e egyszercsak a kínai ingatlanbuborék? Vagy mehet fel a végtelenségig az ingatlanok ára, a rémtörténetekbe illő Tokió-belvárosi…

Hét kifejezés, amit tudni kell kínaiul 1: Meiyou!

2010.12.18. 11:39 Holch Gábor

A kínai nyelvről és a kínai kultúráról is gyakran kijelentik, hogy lehetetlen megérteni. Pedig egyik sem lehetetlen, csak némi szemléletváltás kell hozzá. Egyetlen nyelvet sem lehet szóról szóra a másikra fordítani, keleti nyelvekkel pedig végképp az a helyzet, hogy még a…

A kínai suszter marad a régi kaptafánál: Innováció Kínában

2010.12.16. 11:14 Holch Gábor

 Miután Kína meghódította a világot olcsó tömegtermékekkel, a mesés profitot most arra fogja felhasználni, hogy világszínvonalra fejlessze belső fogyasztói piacát, érett szolgáltatási ágazatot alakítson ki és a világ kutatás-fejlesztési központjává váljon.…

Mindenki szellemi kalauza Kína: Ki kicsoda?

2010.12.14. 12:59 Holch Gábor

  Már a boltokban van a "Mindenki szellemi kalauza Kína", sok pozitív visszajelzést kaptam eddig is és ezen a blogon is többször lesz még szó a kötetről. Először azonban kicsit rá szeretném irányítani a figyelmet azokra, akikkel együtt dolgoztunk, főként azért,…

A taoista, a maoista és a többiek

2010.12.12. 04:47 Holch Gábor

 ...avagy kínai sztereotípiák az üzleti világban Kína rohamos gazdasági fejlődése a fő oka annak, hogy az európai köntinensről mind több vállalkozás próbál szerencsét ebben az országban. Az európai üzletember számára azonban éppen ez a nyaktörő sebesség jelent…

Miért Kína?

2010.12.11. 12:38 Holch Gábor

 Mielőtt új témákba kezdenék, még egy személyes jellegű bejegyzés, mégpedig arról, hogyan kötöttem ki Kínában.Amikor megkérdezik tízéves korodban, hogy mi leszel, ha nagy leszel, senki nem válaszolja azt, hogy Európa-Ázsia kapcsolatokra szakosodott tanácsadó. Ahány…

Miért hamisítanak a kínaiak?

2010.12.11. 12:24 Holch Gábor

Ügyfeleim gyakran megkérdezik, miért van, hogy Kína ilyen mennyiségben ontja a hamis árukat. A válasz, mint az ilyen horderejű kérdéseknél lenni szokott, összetett. De nem túlságosan. Az sem igaz, hogy „a kínai” alapvetően sunyibb fajta lenne, mint bárki más a világon…

süti beállítások módosítása